
Ani jsem o tom už nechtěl psát, protože si myslím, že je to už pryč, takže ta nešťastná událost s ponorkou zmizela i z médií. Ale protože často přemýšlím nad tím, kolika způsoby se může chovat člověk, když získá obrovské jmění, tak už proto jsem se do toho pustil. Na důvody a různé zázraky proč tomu tak je si nehraji. Ať ho získá člověk prostřednictvím čeholkoliv, to mně je jedno. A že o tom mluvím, tak ani to neznamená, že bych byl závistivý člověk, protože jsem vždycky zastaval názor, že k jakémukoliv podnikání potřebujete know-how, ale předevšim notnou dávku štěstí. Bez něj to bohužel nejde. Takový člověk opojen svým majetkem, ale i štěstím v životě, myslí si, že když ho v něm potkaly takové z jeho pohledu zázraky, takže si může dovlit i to, čemu by se normální člověk vyhnul. Může si dovolit riskovat, může bezostyštně pokoušet osud. Ale í takové počínání je pomíjitelné. Nastanou časy, kdy se proti němu všechno vzepře a neznámé síly přírody začnou úřadovat. Uštědřî mu tvrdou životní ránu a dají mu najevo, že vypršely jeho šťastné dny. A to, že příliš bohatí lidé nevědí lotrovinou co by dělali, se potvrdilo i v případě ponorky pojmenované Titan, která se ponořila v neděli ráno 18. června do hlubin Atlanského oceánu, aby její posádka spatřila vrak Titaniku, který se potopil v roce 1912, a aby s ním posléze jeho mateřská loď, kanadský výzkumný ledoborec MV Polar Prince, ztratila o hodinu a 45 minut později kontakt.

Americká pobřežní stráž od té doby pokračovala v pátrání a slíbila, že ho odvolá až po důkladné konzultaci s rodinami pohřešovaných. A pak se tragédie už jen prohlubovala. Posléze se zjistilo, že miniponorka byla rozdrcena už v neděli při jejím ponoru do hloubky kolem 3800 metrů, a to vlivem inploze, což je opak exploze, kdy se daný předmět zhroutí do svého vlastního objemu. Obrovský tlak vody v této hloubce čini asi 300 kilogramů na centimetr čtvereční, což učiní smrt rychlou a bezbolestnou. V jedné milisekundě jste naživu, a v dalši jste mrtvi. Je to něco podobného, jako když zapnete a vypněte vypínač. Sonarové přístroje prý dokonce implozi zaznamenaly, což by naznačovalo, že údaje amerického námořnictva o hluku pod hladinou byly správné. Ale ten však byl klasifikován jako ne definitivní, a proto pátrací a záchranné akce pokračovaly.

Na palubě Titanu byli generální ředitel potápěčské společnosti Stockton Rush, 61, válečný veterán Paul-Henri Nargeolet, 77, britský miliardář Hamish Harding, 58, pákistánský podnikatel Shahzada Dawood, 41, a jeho syn Suleman, 19. Stále však nebyly zjištěny důvody, proč tlaková komora praskla. Jestli se to stalo nárazem do mořského dna, malým požárem nebo přetížením uhlíkových vláken. Odborníci se ale domnívají, že se mohl vybit válec, který obsahuje právě tato vlákna, což by poté vedlo k implozi.

Ale s odstupem času má celý příběh další pikantnost. Manželka pohřešovaného šéfa společnosti na palubě, je příbuzná jedné z dcer Isidora a Idy Strausových, kteří zemřeli při potopení Titaniku. 10. dubna 1912 na něj oba nastoupili jako cestující první třídy, aby si ještě předtím užili několik týdnů v jižní Francii. Pár sice běžně cestoval na německých lodích, ale slyšeli o moderní luxusní lodi, a proto se rozhodli této první prestižní plavby zúčastnit. A ta byla jejich poslední.
A tady vidíme, že lidské osudy jsou nevyzpytatelné. Že stačí jen malá odchylka od původního plánu života, a ten se během chvíle naprosto změní. To, co člověk chtěl, a za čím šel, se už nikdy nedokončí. A proto i ztroskotání Titanu, nechť je výstrahou všem těm, kteří si myslí, že si mohou dovolit všechno na světě. Tma, zima a klid, může do lidských životů vstoupit kdykoliv.
Josef Machač
Diskuse
На этом сайте вы найдёте самые подходящие витамины для улучшения работы мозга. Выберите подходящий вариант, который способствует улучшению памяти. https://martin8sa8w.tinyblogging.com/Как-витамины-для-мозга-может-сэкономить-время-стресс-и-деньги-75830437