Případ Covid

Případ Covid

V době, kdy se na světlo světa dostávalo Marxovo vidění společnosti, tak mnozí lidé snili o tom, jaký bude život krásný, jak si všichni lidé budou rovni, a současně si namlouvali, že přijde brzy a že oni se toho ještě dožijí. Čekali marně, protože podvod, který se v jeho podobě chystal na celé lidstvo, přišel […]

554

V době, kdy se na světlo světa dostávalo Marxovo vidění společnosti, tak mnozí lidé snili o tom, jaký bude život krásný, jak si všichni lidé budou rovni, a současně si namlouvali, že přijde brzy a že oni se toho ještě dožijí. Čekali marně, protože podvod, který se v jeho podobě chystal na celé lidstvo, přišel po tak dlouhém čase, že se ho nedočkali. Aplikovat se začal až ve chvíli, kdy se bolševici dostali v Rusku k moci. Pak už jeho učení lemovalo nespočetné množství zavražděných pro svoje přesvědčení. Držel se dlouho. Po pádu sovětského bloku jsme si mysleli, že je s ním konec. Nestalo se tak všude. Několik jeho bašt stále škodí naší civilizaci. A opět v nich umírají lidé za svoje přesvědčení a mizí beze stopy. To je součet počinů chlapíka, který chtěl předělat svět.

Takovou zemí, kde je tato ideologie stále aktuální, je Čína. I když z ní zbylo jen málo, protože je zde provázána s tržní ekonomikou, což se s ní sice neslučuje, ale navzdory tomu stále přežívá. Vláda jedné strany a potírání odlišných názorů přetrvávají, jakož i vynucování si takových pohledů na svět od ostatních zemí.

A právě odtud se před časem rozšířil nebezpečný vir, který ohrožuje celou planetu, ale má na svědomí i spousty lidských životů. O jeho původu se vedou spory, což je předmětem mnoha polemik. V podstatě existují dvě základní teze. Virus byl přenášen z netopýrů na člověka a virus byl umělé vytvořen v laboratořích ve Wuhanu, z níž nějakým způsobem unikl.

Nedávno zveřejnila Světová zdravotnická organizace (WHO) studií, která tvrdí, že vir byl pravděpodobně přenesen z netopýrů prostřednictvím mezihostitelů, takzvanou zoonózou. V současné době však vznikla nová studie, která dospěla k opačnému závěru.

Prof. Roland Wiesendanger (59, obrázek nad textem), nanovědec na univerzitě v Hamburku a člen Leopoldiny, shromáždil důkazy z let 2019 a 2020, a je si zcela jistý v tom, že četné informace o samotném víru v odborných časopisech ukazují na skutečnost, že Corona byla laboratorní nehoda a že vir pocházel z laboratoře ve Wuhanu (úvodní obrázek).

Ve své studii uvádí, že oproti dřívějším koronavirem způsobeným epidemiím jako jsou SARS a MERS, nebyl dosud identifikován více než přes rok po vypuknutí současné pandemie žádný mezihostitel, který by byl schopen přenosu původce SARS-CoV-2 z netopýrů na člověka. Teorie zoonózy jako možné vysvětlení pro pandemii proto nemá žádné fundované vědecké podklady. Pro virus vytvořený v laboratoři by mohlo hovořit i to, že víry SARS-CoV-2 se překvapivě dobře navazují na receptory lidských buněk a mohou do nich snadno vniknout. Tyto dvě zvláštní vlastnosti to pokládají za možné. Obě nebyly u Coronavirů dosud známy a poukazují na jiný než přírodní původ SARS-CoV-2.

Prof. Wiesendanger dále uvádí, že i když netopýři nebyli na rybím trhu v centru Wuhanu k mání, přesto je toto místo často pokládáno za epicentrum. Ale ve virologickém centru města Wuhanu existují světoznámé sběry netopýřích původců, kteří pocházejí ze vzdálených jeskyní nacházejících se v jihočínských provinciích, které jsou odtud vzdálené téměř 2000 km, a tak není možné, že by se dostali přirozeným způsobem do blízkosti virologického institutu, aby zde pak vznikla celosvětová pandemie. Obecně Prof. Wiesendanger uvádí, že ve své studii shromáždil 60 důkazů pro svoji teorii, k čemuž použil 600 racionálních odkazů.

Co na to říci. Když si takové informace přečteme, tak jsme na pochybách, jestli v naší zemi ještě existuje svobodný tok informací, když média tuto problematiku odbývají tvrzeními WHO, která o umělém laboratorním vytvoření víru SARS-CoV-2 pochybuje. Víceméně se k tomu staví neutrálně, protože Čína jim dává nemalé finanční prostředky. Konečně. Po přečtení tohoto článku si udělejte obrázek sami.

Josef Machač

Další články

Slaboduché seriály, nic neříkající články, bažení po senzaci za každou cenu. Takový je obraz bulvárních televizí a různých drbavých plátků, pro které je slušnost nic neříkajícím pojmem. Ani ucta k zemřelým nedokáže jejich snažení zastavit. 114

Slaboduché seriály, nic neříkající články, bažení po senzaci za každou cenu. Takový je obraz bulvárních televizí a různých drbavých plátků, pro které je slušnost nic neříkajícím pojmem. Ani ucta k zemřelým nedokáže jejich snažení zastavit.

Přišel jsem domů a svíčku jsem dal právě do toho starobylého svícnu, který jsem po své babičce zdědil. Zapálil jsem ji a dlouho se díval do třepotajícího ohýnku na jejím knotu. Aby mně do toho nikdo nekecal, aby k tomu někdo netlachal slaboduché komentáře. Zaplať Pán Bůh, že moje babička nebyla celebritou. .

Přečíst článek
Lidé stále častěji vnímají chaos na Ministerstvu práce a sociálních věcí, protože se ukazuje, že tam jedna ruka neví, co dělá ta druhá. Všímají si i toho, jak funguje Česká pošta, která mohla být prosperujícím státním podnikem. Zatím jde všechno v těchto institucich od desíti k pěti. Bude tomu jinak? 233

Lidé stále častěji vnímají chaos na Ministerstvu práce a sociálních věcí, protože se ukazuje, že tam jedna ruka neví, co dělá ta druhá. Všímají si i toho, jak funguje Česká pošta, která mohla být prosperujícím státním podnikem. Zatím jde všechno v těchto institucich od desíti k pěti. Bude tomu jinak?

Ale na druhou stranu by si měl předseda vlády pan Fiala dávat na přešlapy svých koaličních partnerů větší pozor, protože i za jejich činy jako ministerský předseda zodpovědný prostě je. Kéž mu to vnukne inspiraci v tom smyslu, že každý silný stát, měl by mít i silnou a zodpovědnou sociální politiku. Měl by si ve své kuchyni dokonale zamést, ale dávat si i pozor na to, že by ho mohly před podzimem tyto jeho přívěsky snadno podrazit. Nebylo by to poprvé.

Přečíst článek
Nedávné parlamentní volby v Německu přinesly mnohá překvapení. Křesťanské strany je sice vyhrály, ale ne s takovým výsledkem, aby si zajistily pohodlnou většinu v parlamentu. Nad touto problematikou se zamýšlí J. F. Wanka ve svém fejetonu na týden Debakl. 229

Nedávné parlamentní volby v Německu přinesly mnohá překvapení. Křesťanské strany je sice vyhrály, ale ne s takovým výsledkem, aby si zajistily pohodlnou většinu v parlamentu. Nad touto problematikou se zamýšlí J. F. Wanka ve svém fejetonu na týden Debakl.

Frakce CDU-CSU nedostala v německých parlamentních volbách pohodlnou většinu v Bundestagu. Musí se tedy opět spoléhat na levicové socialisty. To se jí však může do budoucna vymstít, protože Alternativa pro Německo by mohla dosáhnout v těch příštích volbách takového výsledku, že už bez ní nebude možné složit budoucí vládu. Z toho plyne poučení. Je lépe svého politického soka usměrnit v koaliční vládě, než ho nechat neomezeně vládnout.

Přečíst článek

Líbí se vám naše práce?

Jsme nezávislý blog, který se snaží přinášet aktuální informace z Česka o vědě, politice a kultuře. Naše redakce funguje díky podpoře čtenářů, jako jste vy. Pokud se vám líbí, co děláme, můžete nás podpořit libovolným příspěvkem na účet:
246279785/0300 Číslo účtu zkopírováno.

Děkujeme za vaši podporu, která nám pomáhá zůstat nezávislí!

Neváhejte nás kontaktovat