Kup si test a běž na pivo!

Kup si test a běž na pivo!

Ve skutečnosti se dostaneme na pivo až příští týden, a to není ještě zaručené. To abych nerozšiřoval nějaké dezinformace, jak to říká Arenbergerova parta na ministerstvu zdravotnictví. Jednou rozhodne tak, podruhé jinak. U ní je každý, kdo nemluví jejich jazykem, černá ovce. Od příštího týdne se to prý stane realitou. Vyrazíme na zahrádky a dáme […]

529

Ve skutečnosti se dostaneme na pivo až příští týden, a to není ještě zaručené. To abych nerozšiřoval nějaké dezinformace, jak to říká Arenbergerova parta na ministerstvu zdravotnictví. Jednou rozhodne tak, podruhé jinak. U ní je každý, kdo nemluví jejich jazykem, černá ovce. Od příštího týdne se to prý stane realitou. Vyrazíme na zahrádky a dáme si do nosu, ať se točí pardálové. Mesesáci nám to povolili. Slovy Jana Nerudy sice trochu upravenými, ale vystihujícími celou podstatu věci. Sednout si pod stromy k jednomu stolu, a s blaženým mokem dát se do šepotného rozhovoru. A když takový pivař chodí na svůj žejdlík denně, musí si připravit nejméně patnáct set korun navíc a zakoupit si předem testy, jinak bude mít asi smůlu.

Opět příklad neschopnosti současné vlády racionálně řešit situaci v souvislosti s pandemií. Příklad chaosu, který vládne na ministerstvu zdravotnictví. „Naši epidemiologové“ říká s oblibou Arenberger. Většinou jsou to lidé, kteří existují a neexistují. Když člověk zasurfuje na ohyzdné internetové stránky skupiny Meses nedozví se zhola nic. Jen to, že Covid je stále tu a že bychom si měli dát pozor. Žádná data, žádné prognózy, což bychom mohli očekávat. Nic, co bychom nevěděli. Nic o tom, kdo je platí, jestli ministerstvo nebo někdo jiný, všechno je v nejvyšším utajení. Jedno je však rozhodující: že když už stát tyto lidi platí, platí je z našich daní, a tak by za to měli něco ukázat. Zřejmě obdoba Kochova institutu v Německu, kde radí tak skvěle, že se čínské chřipky pořád nemohou zbavit. „Odborníci“ v pravém slova smyslu.

A teď k těm restauracím. Že je vláda týrá uzávěrou už přes rok, že melou skoro z posledních sil, že si myslí, že když jim platí almužny v podobě různých chaotických programů, že si ještě k tomu budou muset kupovat testy? To snad nemyslí vážně. Aby neztratili zákazníky, tak to zřejmě budou muset udělat, protože každý jistě nebude ochoten pořídit si je na vlastní peníze. V této souvislosti se nám naskýtá několik otázek. Proč testy na zahrádkách, když už dnes postávají lidé kolem hospod a vesele popíjejí? Má vůbec zaměstnanec restaurace zákonnou kompetencí k tomu, aby kontroloval, zda má host test nebo ne? Jak se může návštěvník prokazovat potvrzením o tom, že byl očkování, když na klíč má dokončené očkování jen něco kolem miliónu lidí, a to zejména té nejstarší generace? Budeme s sebou muset nosit stohy papírů, abychom si mohli dát pivo? A otázek je povícero. Obecně tu platí přísloví, že vláda, která zdraží pivo, v tomto případě podmiňuje jeho pití testy, čínskými šmejdy, které stejně nic kvalitně neodhalí, tak padne. Jeho naplnění se blíží.  

Budou muset podstupovat restaurace případné soudní spory ještě k té mizérii, kterou prožívají? Ministr Arenberger to ostatně před časem řekl jasně. Prodlevy soudních řízení jsou prý u nás značné a než se jejich rozhodnutí dostane do pravomocného konce, tak zatím epidemie zpomalí. To řekne ministr vlády a ani nepohne barvou. To hovoří samo za sebe.

Supermarkety, veřejná doprava a parky jsou přecpané lidmi, je tu takříkajíc hlava na hlavě, a právě venkovní zahrádky hospod by měly být tím opravdovým nebezpečím? To si nelze vykládat jinak, než tak, že je to od vlády cílená šikana. Když už jsme vám povolili otevřít, tak vám to také pěkně osladíme. Nic nového od Babišovy vlády. Už jsme tu byli svědky toho, že ignorovala rozhodnutí Sněmovny, teď jsme svědky toho, že ignoruje občana samotného. Kam jsme to dospělí? Je vůbec hodná toho, aby zde ve svých autokratických rejích pokračovala? Rozhodně ne. O to se musí přičinit všichni občané a udělat tomu přítrž. Dát ji najevo se značnou razancí, že toho máme už dost, že by měla odejít. Ale ne tím způsobem, že prezident nechá premiéra dovládnout do voleb, pokud nedostane ve Sněmovně důvěru. Navždy.  

Josef Machač

Další články

Slaboduché seriály, nic neříkající články, bažení po senzaci za každou cenu. Takový je obraz bulvárních televizí a různých drbavých plátků, pro které je slušnost nic neříkajícím pojmem. Ani ucta k zemřelým nedokáže jejich snažení zastavit. 119

Slaboduché seriály, nic neříkající články, bažení po senzaci za každou cenu. Takový je obraz bulvárních televizí a různých drbavých plátků, pro které je slušnost nic neříkajícím pojmem. Ani ucta k zemřelým nedokáže jejich snažení zastavit.

Přišel jsem domů a svíčku jsem dal právě do toho starobylého svícnu, který jsem po své babičce zdědil. Zapálil jsem ji a dlouho se díval do třepotajícího ohýnku na jejím knotu. Aby mně do toho nikdo nekecal, aby k tomu někdo netlachal slaboduché komentáře. Zaplať Pán Bůh, že moje babička nebyla celebritou. .

Přečíst článek
Lidé stále častěji vnímají chaos na Ministerstvu práce a sociálních věcí, protože se ukazuje, že tam jedna ruka neví, co dělá ta druhá. Všímají si i toho, jak funguje Česká pošta, která mohla být prosperujícím státním podnikem. Zatím jde všechno v těchto institucich od desíti k pěti. Bude tomu jinak? 235

Lidé stále častěji vnímají chaos na Ministerstvu práce a sociálních věcí, protože se ukazuje, že tam jedna ruka neví, co dělá ta druhá. Všímají si i toho, jak funguje Česká pošta, která mohla být prosperujícím státním podnikem. Zatím jde všechno v těchto institucich od desíti k pěti. Bude tomu jinak?

Ale na druhou stranu by si měl předseda vlády pan Fiala dávat na přešlapy svých koaličních partnerů větší pozor, protože i za jejich činy jako ministerský předseda zodpovědný prostě je. Kéž mu to vnukne inspiraci v tom smyslu, že každý silný stát, měl by mít i silnou a zodpovědnou sociální politiku. Měl by si ve své kuchyni dokonale zamést, ale dávat si i pozor na to, že by ho mohly před podzimem tyto jeho přívěsky snadno podrazit. Nebylo by to poprvé.

Přečíst článek
Nedávné parlamentní volby v Německu přinesly mnohá překvapení. Křesťanské strany je sice vyhrály, ale ne s takovým výsledkem, aby si zajistily pohodlnou většinu v parlamentu. Nad touto problematikou se zamýšlí J. F. Wanka ve svém fejetonu na týden Debakl. 231

Nedávné parlamentní volby v Německu přinesly mnohá překvapení. Křesťanské strany je sice vyhrály, ale ne s takovým výsledkem, aby si zajistily pohodlnou většinu v parlamentu. Nad touto problematikou se zamýšlí J. F. Wanka ve svém fejetonu na týden Debakl.

Frakce CDU-CSU nedostala v německých parlamentních volbách pohodlnou většinu v Bundestagu. Musí se tedy opět spoléhat na levicové socialisty. To se jí však může do budoucna vymstít, protože Alternativa pro Německo by mohla dosáhnout v těch příštích volbách takového výsledku, že už bez ní nebude možné složit budoucí vládu. Z toho plyne poučení. Je lépe svého politického soka usměrnit v koaliční vládě, než ho nechat neomezeně vládnout.

Přečíst článek

Líbí se vám naše práce?

Jsme nezávislý blog, který se snaží přinášet aktuální informace z Česka o vědě, politice a kultuře. Naše redakce funguje díky podpoře čtenářů, jako jste vy. Pokud se vám líbí, co děláme, můžete nás podpořit libovolným příspěvkem na účet:
246279785/0300 Číslo účtu zkopírováno.

Děkujeme za vaši podporu, která nám pomáhá zůstat nezávislí!

Neváhejte nás kontaktovat