Víkendový komentář J F Wanky Roztržka a vůně ruží o návštěvě prezidenta Zelenskeho v Česku, ale i v dalších zemích, které Ukrajinu podporují.

Víkendový komentář J F Wanky Roztržka a vůně ruží o návštěvě prezidenta Zelenskeho v Česku, ale i v dalších zemích, které Ukrajinu podporují.

Pořad nemohu pochopit lidi, kteří říkají, že v Rusko-Ukrajinské válce by mělo dojít k mírovym jednáním. O jakémže to míru mluví? Dokud odtamtud zločinec Putin ze svým vojskem neodtáhne, tak o míru nemůže být ani řeči, protože Ukrajina už z principu nemůže na nějaké územní ústupky vůbec přistoupit. Nemůže přistoupit ani na to, aby se […]

262

Pořad nemohu pochopit lidi, kteří říkají, že v Rusko-Ukrajinské válce by mělo dojít k mírovym jednáním. O jakémže to míru mluví? Dokud odtamtud zločinec Putin ze svým vojskem neodtáhne, tak o míru nemůže být ani řeči, protože Ukrajina už z principu nemůže na nějaké územní ústupky vůbec přistoupit. Nemůže přistoupit ani na to, aby se konflikt zmrazil, což by Rusko využilo k nabrání novych sil, a potom by zaútočilo znovu, a s ještě větší silou. Západ ji musí podporovat, hlavně s modernějšími typy zbraní, až do úplného konce války. A ten nastane až tehdy, pokud bude Rusko sraženo na kolena tak, aby měl demokratický svět jistotu, že se už takovéto zbabělé agrese nikdy nedopustí.

A právě proto, aby válka co nejdřív skončila, objíždí prazident Zelenskyj ty státy, které jsou Ukrajině přátelsky nakloněné, aby je požádal o podporu jak finančni, tak i morální. A před nedávnem přijel také do Česka, kde jednal s prezidentem, ale i s nejvyššími státními představiteli. Navštívil ho hned poté, co absolvoval návštěvu v Bulharsku, kde je sice momentálně u moci prozápadní vláda, až na prezidenta Radeva, který by svými názory mohl být označován jako proruský. Však z těchto důvodů se také dostal s ukrajinskym prezidentem do vážných rozporů v názorech na probíhajíci válku na Ukrajině, což může této zemi vážně poškodit její mezinárodní kredit, i když je možné pochopit, že v demokratické společnosti má každý člověk právo na svůj osobní názor.

V Praze na něj čekalo jiné přivítáni. Všichni spokojeně pokyvovali hlavami a atmosféra byla více než srdečná. Poté se ukrajinský prezident zčistajasna ukázal s premiérem Fialou na Národní třídě, aby tam položil květiny k památníku sametové revoluce, jejímž vlivem se Česko osvobodilo v roce 1989 od tehdy prosovětského komunistického režimu. Zelenskyj na ní nezapomněl, protože nejlépe vi, že svoboda není zadarmo a že si ji musí každy národ tvrdě vybojovat,

A na to by neměli zapomínat ani češti občané, protože se nezi lidmi šíří různé dezinformace a některá politická uskupení je ještě přiživují, aby si tím zvyšovala svojí popularitu. A člověk si pokládá otázku, co vlastně chtějí svými výroky národu říct? A právě proto, by se měli občané zamyslet nad tím, co by se stalo, kdyby se tyto struktury dostaly k moci, když veřejně podporují Putinovy mocenské choutky. Jak by asi vládli? Možná, že pokud by dosáhli většiny v parlamentu, nemohli bychom si svobodně zajít ani na záchod, obrazně řečeno, jak by nám stát do všeho mluvil, a to v tom nejmírnějším scénáři.

Ale neměli bychom zapomínat ani na to, že Ukrajina není sama, která čelí ruské rozpínavosti. Před ní bylo Čečensko, kde sadista Kadyrov za pomoci ruské armády povraždil nespočet nevinných lidí. A tak je nakonec dobře. že se návštěva obešla bez jakýchkoliv ostřejších výměn názorů ze strany české opozice. I když nikdy neříkej nikdy, protože nevíme, k čemu došlo v pozadí. Ale je léto, a v něm bouřku střídají slunečné dny. A tak rozrtžku z Bulharska vystřidala vůně růží, rostoucích v zahradách politiky. Ale i vůně těch letních dnů, kreré nás ještě čekají.

J F Wanka
.

Další články

Slaboduché seriály, nic neříkající články, bažení po senzaci za každou cenu. Takový je obraz bulvárních televizí a různých drbavých plátků, pro které je slušnost nic neříkajícím pojmem. Ani ucta k zemřelým nedokáže jejich snažení zastavit. 114

Slaboduché seriály, nic neříkající články, bažení po senzaci za každou cenu. Takový je obraz bulvárních televizí a různých drbavých plátků, pro které je slušnost nic neříkajícím pojmem. Ani ucta k zemřelým nedokáže jejich snažení zastavit.

Přišel jsem domů a svíčku jsem dal právě do toho starobylého svícnu, který jsem po své babičce zdědil. Zapálil jsem ji a dlouho se díval do třepotajícího ohýnku na jejím knotu. Aby mně do toho nikdo nekecal, aby k tomu někdo netlachal slaboduché komentáře. Zaplať Pán Bůh, že moje babička nebyla celebritou. .

Přečíst článek
Lidé stále častěji vnímají chaos na Ministerstvu práce a sociálních věcí, protože se ukazuje, že tam jedna ruka neví, co dělá ta druhá. Všímají si i toho, jak funguje Česká pošta, která mohla být prosperujícím státním podnikem. Zatím jde všechno v těchto institucich od desíti k pěti. Bude tomu jinak? 235

Lidé stále častěji vnímají chaos na Ministerstvu práce a sociálních věcí, protože se ukazuje, že tam jedna ruka neví, co dělá ta druhá. Všímají si i toho, jak funguje Česká pošta, která mohla být prosperujícím státním podnikem. Zatím jde všechno v těchto institucich od desíti k pěti. Bude tomu jinak?

Ale na druhou stranu by si měl předseda vlády pan Fiala dávat na přešlapy svých koaličních partnerů větší pozor, protože i za jejich činy jako ministerský předseda zodpovědný prostě je. Kéž mu to vnukne inspiraci v tom smyslu, že každý silný stát, měl by mít i silnou a zodpovědnou sociální politiku. Měl by si ve své kuchyni dokonale zamést, ale dávat si i pozor na to, že by ho mohly před podzimem tyto jeho přívěsky snadno podrazit. Nebylo by to poprvé.

Přečíst článek
Nedávné parlamentní volby v Německu přinesly mnohá překvapení. Křesťanské strany je sice vyhrály, ale ne s takovým výsledkem, aby si zajistily pohodlnou většinu v parlamentu. Nad touto problematikou se zamýšlí J. F. Wanka ve svém fejetonu na týden Debakl. 230

Nedávné parlamentní volby v Německu přinesly mnohá překvapení. Křesťanské strany je sice vyhrály, ale ne s takovým výsledkem, aby si zajistily pohodlnou většinu v parlamentu. Nad touto problematikou se zamýšlí J. F. Wanka ve svém fejetonu na týden Debakl.

Frakce CDU-CSU nedostala v německých parlamentních volbách pohodlnou většinu v Bundestagu. Musí se tedy opět spoléhat na levicové socialisty. To se jí však může do budoucna vymstít, protože Alternativa pro Německo by mohla dosáhnout v těch příštích volbách takového výsledku, že už bez ní nebude možné složit budoucí vládu. Z toho plyne poučení. Je lépe svého politického soka usměrnit v koaliční vládě, než ho nechat neomezeně vládnout.

Přečíst článek

Líbí se vám naše práce?

Jsme nezávislý blog, který se snaží přinášet aktuální informace z Česka o vědě, politice a kultuře. Naše redakce funguje díky podpoře čtenářů, jako jste vy. Pokud se vám líbí, co děláme, můžete nás podpořit libovolným příspěvkem na účet:
246279785/0300 Číslo účtu zkopírováno.

Děkujeme za vaši podporu, která nám pomáhá zůstat nezávislí!

Neváhejte nás kontaktovat